PF07-08

Välkommen att vara med i träningsgrupp för pojkar/flickor 2007-2008. Fyrmanna är en mycket uppskattade former av volleyboll för yngre barn och det går snabbt att komma till ett roligt spel för barnen.  

Vi är cirka 40 barn i träningsgruppen för PF07-08 och träningsgruppen är öppen för alla nya barn som vill prova på under hela säsongen. Det är bara att dyka upp och prova när som helst – att komma och prova några gånger är kostnadsfritt!

Huvudträning 2019-2020 – start 26 september 2019 

  • Torsdagar kl. 18.30-20.00 i Allehallen, Alléskolan i Habo.

Detta är träningsgruppens ordinarie träningstid. För de som inte kan denna tid eller vill träna mer så finns det möjlighet att vara med på Skolvolley i Habo. Alla som är intresserade av att prova är välkomna hela säsongen!

 

Skolvolley i Habo 2019-2020 

  • Måndagar 15.45 – 17.00 (ÅK3-6), Alléhallen
    Kontakt: Jens Persson, 0709-740574
  • Fredagar 15.30 – 17.00 (ÅK4- ), Habo Sporthall A
    Kontakt: Jens Persson, 0709-740574

Vi uppmuntrar barnen i denna träningsgrupp att även vara med på skolvolleyträningar. Skolvolleyn är öppen för de barn som vill träna mer än ett pass per vecka och för de som inte är med på volleyboll annars.

 

Cuper 

Vi kommer den här säsongen främst att spela i tävlingsklasserna Fyrmanna Level 4-6. Anmälan görs till respektive cup. Vi kommer att åka på de flesta cuper som arrangeras i distriktet och några andra större events. 

Klicka på den här länken för att komma till lista över cuper och events!

 

Tränare

Om du är intresserad av att hjälpa till som tränare/ledare/coach så hör av dig till någon av oss andra tränare. Vi är några tränare som hjälps åt redan, men vi blir gärna fler!

Frågor: Kontakta någon av tränarna

Fredrik Hult (huvudtränare), fredrik.hult@saabgroup.com, 0734-188097
Mattias Svedjefall, mattias.svedjefall@gmail.com, 0704-133666
Niclas Nordström, niclas.nordstrom@nassjo.se, 073-632 57 05
Åsa Lingerfors, spacey@telia.com, 0702-428131
Paul Zethson, paul.zethson@gmail.com, 070-4404560
John Kilefors, john@kilefors.se, 0707-304875
Johan Samuelsson, johanhildof@gmail.com,
Mats Holmberg, mats.holmberg@kapsch.net, 0734-194871
Anders Fogelström, anders.fogelstrom@habo.net,
Jens Ottosson, jens@miljostrategen.se, 0708-986606