PF13-14 Kidsvolley

Välkommen till vår träningsgrupp i Kidsvolley för pojkar/flickor 2013-2014. Kidsvolley är mycket uppskattad form av volleyboll för yngre barn och det går snabbt att komma till ett roligt spel för barnen.  

Alla barn som vill prova på är välkomna. Är du intresserad av att hjälpa till som ledare så ger vi dig den utbildning som behövs!   

Träningstid 2021-2022

  • Fredagar kl. 17.15 – 18.15 i B-hallen, Habo Sporthall.

Cuper 

Vi kommer den här säsongen främst att spela i tävlingsklasserna Kidsvolley Level 1-3. Anmälan görs till respektive cup.

Klicka på den här länken för att komma till lista över cuper och events!

Tränare/kontakter

Jens Persson, jens.pm.persson@gmail.com, 0709-740574
Paul Zethson, paul.zethson@gmail.com, 0704-404560
Lovisa Svensson, lovisa.svensson2@gmail.com, 0702-782880
Eric Tennevi, eric@tennevi.se, 0704-093670
Stina Svennenfors, s.svennenfors@gmail.com, 0703-776639
Malin Rumin, malin.rumin@gmail.com
Daniel Persson, persson.daniel84@gmail.com, 0709-952634

Vi räknar med att vara ett stort gäng med föräldrar som hjälper till som tränare för den här träningsgruppen och dessutom har vi hjälp av Unga ledare från de äldre grupperna PF2007-2009.

Alla som är intresserade av att prova är välkomna hela säsongen. Ni kan prova ett antal gånger utan att betala medlemsavgift!

Här kan du läsa ännu mer om vad som är bra med kidsvolley (klicka här)