Träningstider säsongen 2017-2018

Nu drar vi snart igång med alla klubbens träningsgrupper. Nybörjare är välkomna i alla åldrar i Habo Wolley. Vill du testa så hör gärna av dig till tränaren i gruppen. Det går också bra att bara komma på en träning och prova!
.
Träningstiderna för alla klubbens grupper är nu klara inkl. datum för träningsstart. Ladda ner pdf med alla tider här: Träningstider 2017-2018 (alla)
.

Cuper och events 2017-2018

Även flera av de största cuperna finns inlagda på hemsidan under cuper/events
.

Föräldrar-, ledar- och Unga ledare – kickoff lördag 16 september!

Missa inte heller att boka in lördag 16 september kl. 10.00-16.00 för kickoff där föräldrar, ledare och unga ledare är välkomna att vara med. Det kommer att bli ett smörgåsbord av intressanta och nyttiga aktiviteter inför säsongen. Mer info om detta kommer inom kort.