Dela nyhet
Summer Volley Camp 2021
2 jun 2022 0 kommentarer
Välkommen att vara med på sommarlovslägret HABO SUMMER VOLLEY CAMP i Habo Sporthall 16 – 19 augusti 2021. Lägret är öppet för alla som är födda 2006-2010.
Det kommer tränas volleyboll inomhus anpassat efter olika åldrar och förkunskaper. Syftet med lägret är att erbjuda en rolig sommarlovsaktivitet som är både socialt givande och håller hög sportslig kvalitet.
Vi börjar lägret med incheckning klockan 12.00 och gemensam lunch för alla deltagare och ledare måndag 16 augusti. Efter detta kör vi ett längre träningspass under eftermiddagen. Under tisdag-torsdag genomförs två träningspass per dag med en gemensam lunch mitt på dagen. Alla träningspass genomförs inne i Habo Sporthall och lunch äter vi i Blå salen på Hagabodaskolan. Vi avslutar på torsdag eftermiddag vid 16.00.
I lägeravgiften ingår alla träningspass, lunch varje dag och en snygg deltagartröja.
På grund av rådande Coronaläge kan vi inte acceptera deltagare mer än från Habo och Jönköping och maximalt 40 deltagare.
På kvällarna finns möjlighet att lira beachvolley på Habo Energi Beach Arena. Här blir det spontanspel för de som vill och orkar.
SISTA ANMÄLAN ÄR SÖNDAG 25 JULI (klicka här)!
Huvudledare för lägret är Jens Persson och tränare är duktiga volleybollspelare i gymnasieåldern från Habo Wolley och RIG Falköping.
Kostnad: 1100 kr
Betalning
Deltagaravgiften betalas senast 25 juli till bg. 5042-8556. (Märk med Summercamp 2021 + deltagarens namn)
Frågor?
Jens Persson, 0709740574, jens.pm.persson@gmail.com
Kommentarer